Volejbal

Volejbalisté TJ Kardio Liberec začali rok 2018 zostra. V sobotu 14. dubna 2018   uspořádal náš oddlíl v tělocvičně TU Liberec v Harcově letošní první ze tří předpokládaných volejbalových turnajů za účasti sportovců z Kardio Praha a Tábor.Turnaj byl poprvé pořádán podle nového systému, a to nalosováním členů do jednotlivých družstev ze všech tří organizací (Liberec, Praha a Tábor), s cílem návratu k soudržnosti a přátelským vztahům všech zúčastněných. Podle prvních ohlasů se většině sportovců liberecký turnaj velmi líbil. Druhý turnaj uspořádá TJ Kardio Tábor dne 12. května 2018.

Ihned po týdnu se náš volejbalový oddíl zúčastnil v sobotu 21. dubna 2018 tradičního a velmi silně obsazeného volejbalového turnaje neregistrovaných sportovců, který se konal v tělocvičnách ZŠ Aloisina výšina v Liberci, a na kterém vybojoval v konkurenci dvanácti družstev krásné druhé místo.

Vratislav Kočí, člen volejbalového oddílu TJ Kardio Liberec

2016
Volejbalisté trénovali každou středu od 17.30 v tělocvičně v Šamánkově ulici, v letních měsících pak na kurtech TJ Sokol Harcov. V průběhu roku jsme se zúčastnili tří turnajů pořádaných oddíly libereckého okresu, ale hlavním  porovnáním naší výkonnosti byla účast našeho oddílu na třech turnajích MČR vnitřně postižených sportovců. V červnu oddíl uspořádal tradiční tréninkové soustředění v Janských Lázních.
Výsledeky turnajů: Liberec A zvítězil v Praze a v Liberci, v Táboře byl druhý. Stal se celkovým vítězem MČR VPS pro rok 2016.
Liberec B byl v Praze a v Liberci třetí, v Táboře obsadil 5. místo.

2015

Volejbalisté trénovali každou středu od 17.30 h v tělocvičně v Šamánkově ulici. V letních měsících pak na kurtech TJ Sokol Harcov. V průběhu roku jsme se zúčastnili dvou turnajů pořádaných oddíly libereckého okresu, ale hlavním porovnáním naší výkonnosti byla účast našeho oddílu na třech turnajích MČR vnitřně postižených sportovců. Na těchto turnajích se družstvo A umístilo v Praze a v Liberci na 1. místě, v Táboře na 2. místě. Družstvo B v Praze a Táboře na 5. místě, v Liberci byli druzí.
Družstvo A se těmito dosaženými výsledky stalo celkovým vítězem MČR VPS pro rok 2015. V červnu oddíl uspořádal tradiční tréninkové soustředění v Janských Lázních.
Za oddíl Lenka Kirnerová

2013
Činnost oddílu je zajišťována na základě smlouvy s Obchodní akademií v Liberci, Šamánkova ul. v tělocvičně tamtéž, a to vždy ve středu od 17.30 hodiny do 19.00 hod. V současné době je v oddíle evidováno 28 členů, z nichž 16 se pravidelně zúčastňuje středečních tréninků, kteří pod odborným vedením bývalého vedoucího oddílu Arnošta Jadrného a aktivní hráčky Dany Bierské získávají trvale dobrých hráčských kvalit, o čemž svědčí i úspěch na turnaji volejbalistů Svazu tělesně vnitřně postižených sportovců v Praze, Liberci a Táboře kde za účasti 6 týmů z uvedených měst jednoznačně zvítězilo naše družstvo A, družstvo B skončilo na 5 místě. V průběhu roku 2013 se uskutečnilo celkem 45 tréninkových dnů, při kterých bylo odcvičeno 442 hodin.

Po 12. LKT, který se konal v Doksech, se domluvilo několik volejbalových nadšenců, že budou tento sport provozovat i mimo kondiční tábor. Od ledna 1993 se začali volejbalisté scházet v tělocvičně policie v Pastýřské ulici. A hned v tomto roce se družstvo zúčasnilo turnaje, který pořádal Meteor Praha a Kardio klub Tábor. Od roku 1996 se postupně družstvo omladilo, zdokonalilo se v herních činnostech a začalo se objevovat na předních místech tabulky. Družstvo A vyhrálo několikrát Mistrovství republiky vnitřně postižených sportovců. Jednou za rok jsme pořadateli jedné části mistrovství. V soutěži o nejlepší kolektiv handicapovaných sportovců okresu se naši volejbalisté umístili již po několikáté na prvním místě.

Oddíl volejbalu trénuje každou středu v tělocvičně Obchodní akademie od 17.30 hod. pod vedením MUDr. Koffera a Jadrného.